2019-20

2019-20

Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2019

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League

Το ταξίδι του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League θα αρχίσει και θα ολοκληρωθεί στο "Γ. Καραϊσκάκης". Κόντρα στην Τότεναμ στις 18 Σεπτεμβρίου το πρώτο παιχνίδι των "ερυθρόλευκων"
πηγη  sport24.gr

γινε γνωστό το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του Champions League και των αγώνων που θα δώσει ο Ολυμπιακός στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση κόντρα σε Μπάγερν ΜονάχουΤότεναμ και Ερυθρό Αστέρα.

Οι "ερυθρόλευκοι" θα ξεκινήσουν και θα ολοκληρώσουν τις υποχρεώσεις τους, στη φάση των ομίλων, στο "Γ. Καραϊσκάκης" και η πρεμιέρα θα είναι κόντρα στη φινάλιστ του περσινού Champions League, της Τότεναμ, με το ματς να γίνεται την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου στο φαληρικό στάδιο.
1η Αγωνιστική
18 Σεπτεμβρίου
19:55 Ολυμπιακός - Τότεναμ
22:00 Μπάγερν Μονάχου - Ερυθρός Αστέρας
2η Αγωνιστική
1 Οκτωβρίου
22:00 Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός
22:00 Τότεναμ - Μπάγερν Μονάχου
3η Αγωνιστική
22 Οκτωβρίου
22:00 Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου
22:00 Τότεναμ - Ερυθρός Αστέρας
4η Αγωνιστική
6 Νοεμβρίου
19:55 Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός
22:00 Ερυθρός Αστέρας - Τότεναμ
5η Αγωνιστική
26 Νοεμβρίου
22:00 Τότεναμ - Ολυμπιακός
22:00 Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν Μονάχου
6η Αγωνιστική
11 Δεκεμβρίου
22:00 Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
22:00 Μπάγερν Μονάχου - Τότεναμ
Αναλυτικά οι όμιλοι του Champions League για τη σεζόν 2019-2020:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Παρί Σεν Ζερμέν
Ρεάλ Μαδρίτης
Μπριζ
Γαλατάσαραϊ

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μπάγερν Μονάχου
Τότεναμ
Ολυμπιακός
Ερυθρός Αστέρας

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μάντσεστερ Σίτι
Σαχτάρ Ντόνετσκ
Ντίναμο Ζάγκρεμπ
Αταλάντα

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γιουβέντους
Ατλέτικο Μαδρίτης
Μπάγερ Λεβερκούζεν
Λοκομοτίβ Μόσχας

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Λίβερπουλ
Νάπολι
Ζάλτσμπουργκ
Γκενκ

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μπαρτσελόνα
Ντόρτμουντ
Ίντερ
Σλάβια Πράγας

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ζενίτ
Μπενφίκα
Λιόν
Λειψία

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τσέλσι
Άγιαξ
Βαλένθια
Λιλ

ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:

1η αγωνιστική: 17/18 Σεπτεμβρίου
2η αγωνιστική: 1/2 Οκτωβρίου
3η αγωνιστική: 22/23 Οκτωβρίου
4η αγωνιστική: 5/6 Νοεμβρίου
5η αγωνιστική: 26/27 Νοεμβρίου
6η αγωνιστική: 10/11 Δεκεμβρίου
* Στις 16 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για τη φάση των "16"
ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ "16"
18-19, 25-26 Φεβρουαρίου οι πρώτες αναμετρήσεις
10-11, 17-18 Μαρτίου οι δεύτερες αναμετρήσεις
* Στις 20 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για τα προημιτελικά και τα ημιτελικά
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
7-8  Απριλίου οι πρώτοι αγώνες προημιτελικής φάσης
14-15 Απριλίου οι δεύτεροι αγώνες της προημιτελικής φάσης
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
28-29 Απριλίου οι πρώτοι αγώνες της ημιτελικής φάσης
5-6 Μαΐου οι πρώτοι αγώνες της ημιτελικής φάσης
ΤΕΛΙΚΟΣ
30 Μαΐου

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.